1

TF 2014

12. ročník Konference ČAT - zaměřené na téma TREASURY A REGULACE

Program : http://czechtreasury.cz/files/node/forum/262/pozvanka_treasury_294114.pdf

Kód: 
TF 2014
Datum: 
Úterý, 3. Červen 2014
Místo: 
Praha 2, hotel Park Inn, Svobodova 1
Přednášející: 
banky, firmy i kolegové z praxe firemního treasury
Koordinátor: 
ČAT a CAFIN
Program: 

ČAT ve spolupráci s asociací pro finanční řízení CAFIN připravili již 12. ročník mezinárodní Konference zaměřené na téma TREASURY A REGULACE. Po loňském úspěchu Vás zveme i na Galavečer 2.6. V programu budou témata jako řízení rizik, credit management, cash management, platební styk a další treasury oblasti. Nebudou chybět TMS, elektronické platební systémy ani real-time zdroje dat. Jako již tradičně mají členi ČAT vstup zdarma !

Česká Asociace Treasury Vás zve na největší událost v oblasti treasury v ČR, pořádané nově ve spolupráci s asociací pro finanční řízení CAFIN.

Bližší informace o konferenci Treasury Forum, na které Vás přivítáme dne 3. června 2014 od 9:00 do 17:00 :
Registrace účastníků: od 8:30 do 8:55 hod.
Zahájení konference v 9:00 hod.
Místo konání: Hotel Park Inn Prague - Hermitage Holdings s.r.o., Svobodova 1961/1, Praha 2

Informace k průběhu galavečera 2.6.2014 pod záštitou partnera konference Citibank:
Sraz na Smíchovském nádraží v 17:20hod, 3. nástupiště, vlak číslo 25826 směr Nučice.
Odjezd v 17:31hod.
Projížďka proběhne historickým motoráčkem po Pražském Semmeringu, nejkrásnějším železničním úsekem na území hlavního města. Ve vlaku bude k dispozici malé občerstvení, výlet nám oživí svým vyprávěním o historii motoráčku zástupce Klubu železničních cestovatelů.

Následovat bude prohlídka Pivovaru Staropramen, seznámit se můžete s historií výroby piva a ochutnat speciality tradičního českého hostince. Poté odstartujeme raut.

Pokud by jste vlak nestihli a příjdete až do Pivovaru – sraz bude přímo v Návštěvnickém Centru Staropramen, Pivovarská 9, Praha 5 v 19 hodin.

Jak se dostanete na konferenci do hotelu?
MHD: POZOR na výluku tramvají přes Václavské náměstí !!!
Metro B - Karlovo náměstí dále 4 minuty tramvají (6,18,24 - výstup na zastávce Albertov)
Příjezd autem - GPS navigace: Latitude 50.068048N, Longitude 14.418279E

Přejeme Vám příjemně strávený čas na naší konferenci.Z námětů témat, kterých se chceme dotknout vybíráme :

-Řízení likvidity v krizové situaci
-Optimalizace pracovního kapitálu
-Vývoj strategie financování po finanční krizi
-Jak získat maximum informací ze stávajících IS
-Novinky v treasury se zaměřením na řízení rizik, cash flow
-Cash flow forecasting – vylepšení pro investování, půjčování,...
-Cash pooling
-Zajišťovací instrumenty a operace na příkladech
-Predikce inkasa a pojišťování pohledávek
-Risk management techniky pro řádné řízení CF, aktiv, pasiv...
-Přístup k finančním zdrojům, novinky na trhu finančních produktů
-Alternativní financování s nízkými úrokovými náklady
-Řízení bankovních nákladů
-Hedging v korporátech
-Daňová optimalizace v rámci koncernů
-SEPA
a další ..... k diskusi

Na loňské konferenci Česká Asociace Treasury přichystala pozvání pro hosty ze zemí EACT, evropské treasury asociace, jako pokračování nové tradice Středoevropských treasury konferencí. Stalo se tak za účasti více než 160ti treasury manažerů a finančních specialistů.
Pracujeme i na pokračování tradice oceňování Treasurera roku, jejíž hlavní myšlenkou je ocenění práce korporátních treasury manažerů za výbornou práci či mimořádný počin v oblasti treasury a zvýšení prestiže, povědomí a významu treasury jakožto neoddělitelné součásti finančního řízení českých firem. „Touto cenou chceme poděkovat za náročnou a obětavou práci treasurerů, a ukázat i to, že svět financí nejsou jen controlling a účetnictví. Že je to svět lidí, kteří mají velký smysl pro zodpovědnost, kteří řeší každodenně úkoly, bez nichž by firma neměla peníze na provoz, natož pak na rozvoj“ uvedl k ocenění Ivan Haco, prezident České Asociace Treasury.

Finanční veřejnost, společnosti, ale i banky nominují jména v oboru. „Soutěž jsme nechtěli postavit jen na číslech a ekonomických výsledcích firem za uplynulé tři roky, což bylo jedním z podpůrných kritérií při rozhodování řídícího výboru, ale využili jsme ukazatele jako zodpovědnost v rámci společnosti, řízení treasury projektů, prezentace treasury na veřejnosti“, komentovali systém hodnocení lidé z ČAT.

Hlavní cenou pro Treasury manažera roku je účast na podzimní konferenci International Cash and Treasury Management, kterou zajistili, stejně jako další ceny, vyhlašovatelé společně s partnery žebříčku.

Ještě před dalším ročníkem si připomeňme stále pravdivou reakci prvního českého Treasurera roku: „Pokud si budeme stále všichni říkat, že je krize, tak tady ta krize opravdu bude.“

Příjemné zážitky na tom letošním Treasury Fóru Vám přeje Prezidium ČAT

Cílem Konference je seznámit finanční veřejnost s aktuálními tématy v oblasti cash managementu, cash flow, treasury operací, řízení rizik, současně s nabídkou jednotlivých SW poskytovatelů a společností souvisejících s finančními činnostmi.

Konference spojuje přednáškovou část, určenou volně podle zájmu návštěvníků o dané téma v přednáškové části a prezentační část, přístupnou návštěvníkům konference v prostorech mimo přednáškový sál.

Pokud máte zájem o účast na Konferenci, vyplňte a odešlete elektronickou přihlášku. Účastnický poplatek je 6.900,- Kc + DPH, pro registrované členy ČAT je Konference zdarma!

V případě jakýchkoli dotazů se informujte na e-mailové adrese info [at] czechtreasury.cz

Od Konference můžete očekávat :
- zkušenosti v podání expertů z praxe
- aktuální know how z oboru a trendy v treasury
- praktickou využitelnost informací v podání odborníků z firem
- diskusi a výměnu informací
- paralelní workshopy s ukázkami konkrétních produktů

Pokud máte zájem se o činnosti Asociace do budoucna dozvědět více jako člen ČAT, vyplňte a odešlete elektronickou přihlášku a dále postupujte dle členských pravidel