The Treasurer magazine 09 2022

Aktuality

The latest issue of The Treasurer magazine from the Association of Corporate Treasurers is out now:

https://www.czechtreasury.cz/img/articles/000182/files/treasurer-casopis-issue3tt-2022.pdf

 

The link to the issue is: https://www.treasurers.org/hub/treasurer-magazine/treasurer-magazine-nta-members and the password is ACTTreasurerNTA.

 

O čem se dozvíte v časopise?

Technologie se dotýká všeho, co děláme v našem pracovním životě – co bude dál? To řeší hlavní článek – nové příležitosti a hrozby technologií v treasury. V rozsáhlém přehledu technologického a datového prostředí zkoumá  možnosti, ať už prostřednictvím rozhraní pro programování aplikací a vestavěných financí nebo robotické automatizace procesů. Roboti nebudou v dohledné době krást práci v treasury – ve skutečnosti budou dělat práci  mnohem zajímavější (viz strana 7).

A život bude ještě „zajímavější“, protože organizace po celém světě zápasí s trojnásobnou hrozbou inflace, úrokových sazeb a recese; treasury prokazují skutečné vedení v tom, jak se vypořádávají s finančními tlaky, pro treasurery je to příležitost „zazářit“ (viz strana 13).

Také si přečtěte zprávu o žhavém náborovém trhu pro treasurery ( viz strana 16).

V souladu s tématem vůdcovství jsme mluvili se členy skupiny Asociace budoucích lídrů podnikových treasurerů a zeptali jsme se jich, kde vidí změny přicházející v příštích několika letech. Jejich perspektivy mají značný důraz na technologické změny (viz strana 25).

Vždy rádi slyšíme od treasurerů o jejich zkušenostech, proto v tomto vydání vyzdvihujeme dvě oddělení treasury, oba vítěze v soutěži Deals of the Year Awards. Tým Adecco, švýcarské náborové poradenské společnosti, sdílí své zkušenosti s inovativním získáváním finančních prostředků v rámci akvizice (viz strana 30), zatímco Agnė Masiulytė, vrchní ředitelka treasury ve Vinted, nás provede jedním dnem života rychle rostoucího oblíbeného módního elektronického obchodu (viz strana 48).