1
2

TMF 2008

6. ročník mezinárodní Konference TMF zaměřené na téma řízení Treasury center (SSC).....

Program : http://czechtreasury.cz/files/node/forum/268/pozvanka_tmf08.pdf

Kód: 
TMF 2008
Datum: 
Čtvrtek, 12. Červen 2008
Místo: 
hotel Olympic, Praha 8 (metro B - Invalidovna)
Program: 

ČAT ve spolupráci s firmou "top vision" připravili již šestý ročník mezinárodní Konference zaměřené na téma Treasury centra (SSC), Cash management, řízení rizik, platební styk a další treasury aktuální témata. Nebudou chybět TMS, elektronické platební systémy ani real-time zdroje dat. Jako již tradičně mají členi ČAT vstup zdarma !

Cílem Konference je seznámit finanční veřejnost s aktuálními tématy při řízení treasury center (SSC) ale i dílčích treasury jednotek v oblasti cash managementu, cash flow, treasury operací, řízení rizik, současně s nabídkou jednotlivých SW poskytovatelů a společností souvisejících s finančními činnostmi.

Konference spojuje přednáškovou část, určenou volně podle zájmu návštěvníků o dané téma v přednáškové části a prezentační část, přístupnou návštěvníkům konference v prostorech mimo přednáškový sál.Pokud máte zájem o účast na Konferenci, vyplňte a odešlete elektronickou přihlášku. Účastnický poplatek je 6.900,- Kc + DPH, pro registrované členy ČAT je Konference zdarma!

V případě jakýchkoli dotazů se informujte na e-mailové adrese info [at] czechtreasury.cz.

Od Konference můžete očekávat :
- zkušenosti v podání expertů z praxe
- aktuální know how z oboru a trendy v treasury
- praktickou využitelnost informací v podání odborníků z firem
- diskusi a výměnu informací
- paralelní workshopy s ukázkami konkrétních produktů

Recenze :

Vážení finanční kolegové,
pro ty, co jste nebyli na konferenci, nebo jste museli odejít dříve, jsem se pokusil o rekapitulaci celodenní treasury konference, asi největší akce svého druhu ve střední Evropě.

Úvodní vystoupení zástupce MinFin, dle účastníků velice zajímavé, odborně a přitom přátelsky oslovilo korporátní problematiku treasury, z dotazů zaujaly témata z oblastí daní a inkas.
Poté jsme se vnořili do stále důležitější tématiky Treasury center (SSC), nejprve nenásilnou teorií právního pohledu na připravenost prostředí v ČR, a hned poté do praxe. Zástupce zahraniční firmy poukázal na výhody a nevýhody SSC u globální firmy podnikající v ČR.

Další dvojici vystupujících spojovala slovenština - podívali jsme se do tématu derivátů a jejich řízení, když už si je pořídíte. Diskusí nad obchodováním s deriváty na Slovensku jsme se nepozorovaně přenesli do procesu příprav k zavedení EURO na Slovensku. Že to nebude lehká cesta ani pro ČR, o tom nás přesvědčoval zástupce nadnárodní společnosti společně s poradenskou firmou.

Těsně před společným obědem vystoupili zástupci Prezidia ČAT s praktickým pohledem evropských korporací na SEPA projekty ve studii Deloitte z roku 2007, ze které jasně vyzněl požadavek firem, aby jim byly změny předloženy včas a jako služba bank...Na webu ČAT je možnost zúčastnit se letošní studie 2008 !

Letošní novinkou TMF byla panelová diskuse na téma vývoj koruny a řízení měnového rizika. Debata se nemohla vyhnout novým rekordům na czk/eur, těžké situaci exportérů, a důvodům proč se zajištovat a co vše tomu ve firmách brání.

Jako pomocná ruka současným problémům se nabídla následující prezentace se zajímavou možností jak získat finance při spoluúčasti garance agentury pro rozvoj exportu. Ekonomický ředitel takto podpořené firmy potvrdil dobré zkušenosti i drobná leč běžná zdržení oproti plánovaným termínům.

Závěrečná vystoupení byla okořeněna praktickými zkušenostmi největších českých firem. Elektronická fakturace je staronovým "hitem" podporovaným firmami v EU a jak prezident ČAT publikum v průběhu celého dne informoval o aktivitách evropské asociace treasurerů, jejichž členem je ČAT od roku 2005, je tato aktivita dnes prioritou zahr. firem a tudíž během krátké doby budou nuceni se připojit i naše korporace...
Implementace treasury systémů v ČR je poslední roky jakýmsi zakletým oříškem. Přestože jde ekonomika nahoru, je více peněz na nákup techniky, a s rozvojem je třeba řídit více procesů nežli dříve - mnoho firem nákup TMS dosud nepodpořilo... o to zajímavější je sledovat nadnárodní firmu, která si systém pořídila a nyní s jeho pomocí řídí to obrovské množství účtů, dat a operací.

S prezentacemi v zaplněném hlavním sále, kde se sešlo letos cca 140 účastníků, "soutěžilo" o přízeň po celý den souběžně 5 probíhajících miniworkshopů, které probíhaly v samostatném prostoru a podle informací těch co v nich vedli diskusi, šlo o velmi úspěšné rozšíření aktivit již tak skvěle firmou top vision zorganizované treasury konference !

Závěrečné rozloučení s básnickým příspěvkem prezidenta ČAT a neformální diskuse se sklenkou vína pak uzavřely letošní a otevřely příští 7.ročník Treasury Management Fóra 2009